Spotkanie opłatkowe seniorów 2012

Wzorem lat ubiegłych Rada  Dzielnicy Zamysłów w dniu 15 grudnia 2012 roku w Szkole Podstawowej Nr 6 zorganizowała spotkanie opłatkowe dla Seniorów 70+ zamieszkujących dzielnicę Zamysłów.

Spotkanie poprzedziła tradycyjnie msza święta, która odprawiona została w parafialnym Kościele p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rybniku-  Zamysłowie. Po wspólnej mszy świętej wszyscy spotkali się w   Szkoły Podstawowej Nr 6  gdzie wcześniej odpowiednio została przygotowana sala gimnastyczna.

Spotkanie swoją obecnością zaszczycili i zaproszeni  goście w osobach:

  • Prezydent Miasta Rybnika – Adam Fudali
  • W-ce prezydent – Ewa Ryszka
  • Przewodniczący Rady Miasta Rybnika – Andrzej Wojaczek
  • Proboszcz Parafii w Zamysłowie – ojciec Hadrian

Po krótkim powitaniu, złożeniu życzeń świątecznych i noworocznych przez przybyłych gości nadszedł czas na występy.
Swój talent taneczny zaprezentowała uczennica naszej szkoły podstawowej Magda Szweter zdobywczyni I miejsca w konkursie „Pokaż co potrafisz”.
W dalszej części spotkania wszyscy uczestnicy składali sobie wzajemnie życzenia świąteczno – noworoczne łamiąc się opłatkiem a następnie kolędując.
Po wyśmienitej kolacji, która przygotowały nasze kucharki ze szkoły podstawowej nr 6 był czas na dyskusje, refleksje oraz wspomnienia przy kawie, herbacie, ciastkach i owocach. W miłej atmosferze czas szybko minął.

W spotkaniu uczestniczyło ponad 140 Zamysłowian. To bardzo duża  frekwencja!
Za zaangażowanie w organizację spotkania gorąco dziękuję członkom Rady Dzielnicy w szczególności Michałowi Pawlaszczykowi i jego rodzinie oraz wszystkim osobom z poza Rady, bez których to spotkanie by się nie odbyło.
Dziękuję dyrekcji i gronu pedagogicznemu Szkoły podstawowej w Zamysłowie, dziękuję Proboszczowi ojcu Hadrianowi, oraz paniom kucharkom  za świetnie przygotowany poczęstunek.

Kolejne spotkanie opłatkowe już za rok! Do zobaczenia.

Przewodniczący Zarządu
Ireneusz Jajko

[pe2-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/108484299627824253141/albumid/6136216176709641201?alt=rss&hl=en_US&kind=photo” ]