VI Turniej dzielnic już za nami

W dniach od 12 do 16 czerwca w naszym mieście odbyły się kolejne Dni Rybnika. W programie imprez odbył się m.in. tradycyjny Turniej Dzielnic, który w tym roku poświęcony był problematyce segregacji odpadów.

VI Turniej Dzielnic odbył się 15 czerwca pod hasłem: „Rybnik dycko je na czasie mo guliki, przebiyro hasie…”. Celem konkursu było  przede wszystkim integracja mieszkańców oraz promocja segregacji odpadów.

Do uczestnictwa w turnieju dzielnic zaproszone zostały wszystkie dzielnice miasta Rybnika. Ze względu na dużą ich ilość organizatorzy w drodze losowania wybierali  3 grupy po 9 dzielnic, które zaprezentują się w trzech kolejnych edycjach turnieju.

W tym roku do udziału w turnieju wylosowano dzielnice: Kamień, Kłokocin, Niedobczyce, Niewiadom, Ochojec, Rybnik-Północ, Śródmieście, Zamysłów.
Każdą dzielnicę  reprezentowała 20-osobowa grupa mieszkańców oraz członków Rady Dzielnicy. Delegacje dzielnic, przeszły wspólnie utworzonym korowodem na rybnicki rynek, gdzie odbył się Turniej. Reprezentacje dzielnic dokonały krótkiej prezentacji na scenie, a następnie wybrani uczestnicy poszczególnych dzielnic wzięli  udział w bezpośrednich konkurencjach.

Tegoroczny korowód prezentował się bardzo barwnie, dzielnice bardzo serio podeszły do tematu segregacji i niemal wszyscy uczestnicy przebrani byli w ekologiczne ubrania i nakrycia głowy.

W  zawodach uczestniczyły zespoły z Kamienia, Śródmieścia, Niedobczyc, Niewiadomia, Ochojca, Rybnika Północy, Zamysłowa i Kłokocina. Na uczestników czekały liczne konkurencje, m.in. prezentacja swojej dzielnicy, rzut śmieciami do kosza oraz śpiewanie skomponowanego utworu o tematyce ekologicznej pod melodię piosenki „Szła dzieweczka do laseczka”. Każda z dzielnic przygotowała również własną kompozycję z butelek PET – przed sceną ujrzeć mogliśmy fotele z butelek, plastikowe domki i wyspę z palmą oraz mini szklarnię ekologiczną.

Po zakończeniu wszystkich konkurencji turnieju najlepszą dzielnicą okazał się Kamień, drugie miejsce zajął Rybnik Północ a na trzecim stopniu uplasował się Kłokocin.

„Wszystkie dzielnice pokazały dzisiaj, jak przygotować się do nowej sytuacji, która na nas czeka. Jestem pewien, że rewolucja śmieciowa nas nie zaskoczy, a same śmieci nie zasypią mieszkańców. Wielkie brawa dla mieszkańców Rybnika – powiedział do uczestników Janusz Koper, Pełnomocnik ds. Dróg i Gospodarki Komunalnej w Rybniku.

Nasza drużyna biorąca udział w Turnieju była wspierana przez uczniów Szkoły Podstawowej nr. 6, nauczycieli oraz ich rodziców a także mieszkańców Zamysłowa i członków Rady Dzielnicy.Wszystkim bardzo dziękujemy za zaangażowanie oraz godne reprezentowanie naszej dzielnicy Zamysłów w tegorocznych obchodach Dni Rybnika – VI Turnieju dzielnic.

  
Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć. Fot. Aleksander Król